Rekonstrukce podkrovního mezonetového bytu

Na začátku celého projektu byl podkrovní mezonetový byt v atraktivní lokalitě v rámci Prahy. Byt o výměře 140 + 8 m² terasy orientované na západ, s nádherným výhledem přes střešní krajinu okolí.

Velmi důležitým momentem byl vstřícný investor, který se nebál razantních změn a odvážných řešení.
Dispozice obou podlaží bytu byla totálně změněna. Nové prostorové uspořádání je funkčně srozumitelné, jednoduché a odpovídá na míru požadavkům investorovi.

Jedním z důvodů koupě bytu byla terasa v posledním patře. Úpravou dispozice se její výměra téměř zdvojnásobila. Díky zásahu do střechy podkroví se podařilo terasu propojit s interiérem prostřed-
nictvím velkoplošného rohového zasklení ložnice. Jako bonus se do manželského studia, které tvoří celé horní patro bytu, vešla také sauna s výhledem do exteriéru. 

Rekonstrukce byla dotažena do finále včetně kompletního návrhu interiéru. Vyjma kuchyňské sestavy je veškerý nábytek navržen a vyroben jako atyp. Díky společnému vkusu s investorem se podařilo interiér realizovat v maximálně čisté a jednoduché podobě. Celý prostor spojuje použité přírodní dřevo a monochomatičnost v použitých barvách (bílá, černá, šedivá). Velkou výzvou byl návrh využití černé barvy na netradičních místech – kliky na dveřích, koncové prvky elektro, topné radiátory, koupelnové armatury a veškeré koupelnové doplňky. Zároveň ale nic není použito účelově.

Rekonstrukce proměnila původní byt k nepoznání a k maximální spokojenosti klienta.

 

investor:

   soukromá osoba

místo stavby:

   Praha - Letná

zastavěná plocha:

   135 m² a 13 m² (terasa)

studie: 

   2015

realizace:

   2016-2018

Rekonstruuji byt/řeším koupi půdních prostor a mám zájem o nezávaznou schůzku.

Děkujeme za odeslání, brzy se Vám ozveme.