Návrh nového vzhledu poboček

cestovní kanceláře

Zadáním bylo navrhnout typovou pobočku konkrétní cestovní kanceláře a tím zároveň vytvořit jasně rozpoznatelný vizuální styl, který si návštěvníci i kolemjdoucí snadno spojí s danou společností a jejím zaměřením.

Inspiraci pro návrh jsme našli v atmosfé-

ře staveb primárně spojených  cestovním ruchem - odletových hal a nádraží. Jejich základem je vždy přehledný orientační systém a jednoduchý funkční mobiliář. Obojí jsme otiskli i do našeho konceptu. Grafika na podlaze odkazuje na vodící linie navigačních systémů a čekací zóna je sestavená ze sezení typického pro letištní haly. Jednoduché čitelnosti prostoru přispívá sjednocená linie obrazů, loga a televize. Pod strop jsme symbolicky zavěsili plošnou kompozici zmenšenin nejrůznějších typů dopravních prostředků jako jasný odkaz na cestování. Pro představu předkládáme několik variant lišících se počtem a barevným řešením.

Originální design interiéru stojí na několika jednoduchých, ale vizuálně silných prvcích, které je možné jednoduše aplikovat na všechny prostory, kde cestovní kancelář působí – od obchodních center po pobočky na malých městech.

 

investor:

   firemní zákazník

místo stavby:

   ČR

studie: 

   2020

realizace:

   2020-2021